זכויות רפואיות שלבקת חוגרת (הרפס זוסטר)

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים עכשיו ונחזור אליכם בהקדם!

שלבקת חוגרת היא מחלה אשר נגרמת עקב נגיף ממשפחת ההרפס. החשיפה הראשונית לשלבקת חוגרת תהיה בדרך כלל בילדותזכויות רפואיות שלבקת חוגרת (הרפס זוסטר) כאבעבועות רוח, לאחר מכן, אם הנגיף מתפרץ שוב, האדם יחלה בשלבקת חוגרת. מהי שלבקת חוגרת? מה יכול לגרום למחלה ומה התסמינים שלה? האם מגיעות לחולים בשלבקת חוגרת זכויות רפואיות ואם כן, מהן? המשיכו לקרוא ולמדו עוד על הנושא של שלבקת חוגרת.

מהי שלבקת חוגרת?

כפי שציינו לעיל, שלבקת חוגרת היא מחלה נגיפית ממשפחת ההרפס. לרוב, המחלה תתפרץ ראשית אצל ילדים כמה שאנחנו מכירים כאבעבועות רוח. לאחר שהגוף מחלים מאבעבועות הרוח, הנגיף נשאר רדום בגוף. במקרים בהם הנגיף מתפרץ פעם נוספת האדם יחלה בשלבקת חוגרת. הנגיף שאחראי למחלת השלבקת חוגרת הינו מדבק מאוד ולמעשה כ-30% מהאוכלוסייה הכללית תפתח שלבקת חוגרת במהלך החיים, הסיכון לחלות בשלבקת חוגרת עולה עם הגיל וכ-50% מהאנשים אשר חולים כיום במחלה הינם מעל לגיל 60.

מהם הגורמים לשלבקת חוגרת?

מה שגורם לשלבקת חוגרת הוא הנגיף וריצלה זוסטר, והוא גם הנגיף אשר גורם לאבעבועות רוח. אנשים שחלו בזמן שהיו ילדים באבעבועות רוח עשויים לחלות בשלבקת חוגרת בגיל מאוחר יותר כאשר הנגיף הרדום מתפרץ שנית וגורם למחלה שלבקת חוגרת. לא ניתן לדעת במדויק מדוע הנגיף מתפרץ שוב אצל אנשים מסוימים ואצל אנשים אחרים לא. בדרך כלל כאשר ישנה אבחנה של שלבקת חוגרת יש צורך לעשות בדיקות פנימיות בכדי לוודא אם ישנה מחלה פנימית בגוף אשר גרמה לכך שהמערכת החיסונית חלשה.

מהם תסמיני שלבקת חוגרת?

התסמינים הראשוניים של המחלה הם גנריים ולא בהכרח יוכלו להעיד מיד על כך שמדובר שלבקת חוגרת והם לרוב יהיו כאבי ראש וחום. במרבית המקרים יכולות להיות גם הפרעות בתחושה וכאבים חזקים אשר מופיעים לפני שמתחילה הפריחה. לאחר מכן, תופיע פריחה שלפוחיתית המלווה בכאבים בעור. הפריחה השלפוחיתית יכולה להופיע במקומות שונים בגוף (על החזה, על הבטן, על הגב, על הראש, על הפנים וכו׳). הפריחה והכאבים יעברו בדרך כלל אחרי כמה שבועות אך עשויות להישאר צלקות על העור.

האם יכולים להיות סיבוכים לשלבקת חוגרת?

אצל חלק מהחולים בשלבקת חוגרת יכולים הכאבים להימשך זמן ארוך מהרגיל, במשך שבועות ולעיתים אף למשך שנים, מצב זה נקרא נוירלגיה פוסט-הרפטית. הסיכון לסיבוך זה גם עולה עם הגיל.

סוג הכאב הוא ייחודי ומרגיש כמו שריפה למשך זמן קצר או ממושך ולפעמים הכאב אינו עובר כלל. סיבוך נוסף יכול להיות זיהום של השלפוחיות אשר מצריך נטילת אנטיביוטיקה, באופן מקומי או כללי. פעמים רבות אנשים אשר סובלים מסיבוכים אלה, לוקים בדיכאון וחרדה אשר מצריכים טיפולים פסיכולוגי או פסיכיאטרי. במקרים מסוימים בהם השלבקת חוגרת מתפרצת באזור הפנים, העיניים והאוזניים של החולים עשויות גם הן להיפגע.

זכויות רפואיות לאנשים אשר סובלים משלבקת חוגרת

אנשים אשר סובלים מצורה קיצונית של שלבקת חוגרת יכולים להיות זכאים לזכויות רפואיות מהמוסד לביטוח לאומי, זכויות רפואיות כמו קצבת נכות, למשל. כאשר אדם חולה במחלה זיהומית אשר מלווה בכאבים ועקב המחלה הוא גם מאבד את היכולת שלו להשתכר לתקופה קצרה או לתקופה ארוכה או לצמיתות יש צורך לבדוק את הנושא מול המוסד לביטוח לאומי ולראות בדיוק איזה זכויות מגיעות לו. בכדי לדעת אם האדם החולה בשלבקת חוגרת זכאי לקבל אחוזי נכות ומכך קצבת נכות, יהיה עליו להתייצב מול הועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי.

על החולה בשלבקת חוגרת למלא את הטופס המתאים לבקשה שלו ולצרף אליו את כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים למקרה. מומלץ, לשמור ולתייק בצורה מסודרת את כל המסמכים הרפואיים הקשורים למחלה, כבר מתחילת תהליך הבדיקה. בהתאם לכל המסמכים הללו, הרופאים המומחים אשר יושבים בוועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי יחליטו אם החולה זכאי לקבלת אחוזי נכות ומכך קצבאות שונות.

מהי הדרך הטובה ביותר למימוש זכויות רפואיות?

מומלץ לפנות למומחה בתחום של תביעות מול המוסד לביטוח לאומי בכדי לממש את הזכויות הרפואיות המגיעות לכם במלואן. אנשי מקצוע אשר מבינים בתחום, מכירים את התקנות ואת הדברים שיש לעשות, יוכלו לסייע לכם בהתארגנות לפגישה עם הוועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי, סידור כל המסמכים, בעצות וטיפים ובהגשת ערעור אם יהיה בכך צורך.

 

משרד עו״ד הראל יטיב

מומחים לנזקי גוף; רשלנות רפואית, תאונות קשות וביטוח לאומי.

072-3940742
עו"ד הראל יטיב כאן בשבילכם! לייעוץ ללא עלות, השאירו לנו את הפרטים שלכם ונסייע לכם בהקדם האפשרי