ביטוח משלים

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים עכשיו ונחזור אליכם בהקדם!

חוק ביטוח בריאות ממלכתי קובע כי האחריות על מתן שירותים רפואיים לתושבי המדינה מוטלת על כתפיהן של קופות החולים.

שירותים אלו הם הבסיסיים ביותר, והקופות מחויבות לתת אותם ברמת שירות סבירה. בנוסף, החוק מאפשר לכל הקופות להפעיל שירותי בריאות שאינם כלולים במסגרת הסל, והם מוגדרים ביטוחים מושלמים, עליהם מבוטחי קופות החולים צריכים לשלם במידה והם מעוניינים בכך.

ביטוח משלים – מה הוא מציע?

כל קופת חולים מציעה כמה סוגים של ביטוחים משלימים, כשכל אחד מציע שירותים אחרים והטבות מיוחדות. לכל תכנית ביטוח יש מחיר אחר ויש תנאים קבועים מראש.

למרות השינויים שישנם בין הביטוחים המשלימים, כולם מציעים את אותם הדברים, רק באופנים אחרים, לדוגמה: בדיקות תקופתיות, התייעצות עם רופאים, ניתוחים בחו"ל, רפואה משלימה, רפואת שיניים, השתתפות בתרופות שאינן בסל וכדומה. לכל תכנית ביטוח משלים יש שלושה סוגים עיקריים:

  • ביטוח מוסף שמעניק את השירותים הרפואיים שלא כלולים בסל.
  • ביטוח מרחיב שמעניק הרחבה של שירותים שכלולים במסגרת הסל.
  • ביטוח תחליפי שמעניק שירותים תחליפיים לאלה שניתנים במסגרת הסל.

בחירה נבונה של ביטוח משלים

מכיוון שבכל קופה מציעים ביטוחים משלימים מסוגים שונים, כדאי שהאנשים שמעוניינים לרכוש אותם יקראו היטב מה מציעה כל תכנית של ביטוח משלים ויתנו את דעתם על טיב התכנית בעבורם. לא כל תכנית ביטוח מתאימה לכל אדם.

כדי לדעת שבחירת הביטוח המשלים היא נכונה, כדאי לחשוב על כל ההיסטוריה הרפואית ועל המצב הבריאותי של כל אדם ועל מה שהתכנית המסוימת יכולה לתת לו.

כמו כן כדאי לחשוב על העתיד מכיוון שאנו הרי לא יודעים מה הוא צופן לנו. אדם שמעוניין להיות מכוסה היטב בכל מקרה בו יצטרך להיעזר בביטוח משלים, כדאי שיבחר בעבורו את הטוב ביותר.

עוד בטרם מחליטים איזו תכנית ביטוח משלים מתאימה ביותר, רצוי לבחון את עלות הביטוח מול ההחזרים הכספיים שמקבלים במקרה הצורך, וכמובן להשוות אותה למסלולים של תכניות ביטוח אחרות.

גם חברות ביטוח פרטיות מציעות ביטוחים משלימים ללא כל צורך להשתייך לקופת חולים זו או אחרת, ולכן כדאי לבחון גם את האפשרויות של רכישת ביטוחים משלימים פרטיים.

ביטוחים משלימים בקופות החולים

שירותי בריאות – כללית

  • "כללית מושלם"- המבוטחים נהנים מתכנית ביטוח מורחבת ובתוכה שירותים רפואיים רבים. תכנית זו זולה ביחס לתכניות אחרות. "כללית מושלם" מציעה טיפולים מיוחדים לילדים, לצעירים, למשפחה ולבני גיל הזהב. לכל קבוצת גיל הטבות משלה.
  • "כללית פלטינום"- ביטוח מורחב יותר מהקודם, שנותן כיסוי רחב לטיפולים רבים שאינם כלולים ב"כללית מושלם" כגון תרופות למחלת הסרטן, כיסוי מורחב להיריון, טיפולים אסתטיים ועוד.

מכבי – שירותי בריאות

  • "מגן כסף"- כיסויים כספיים לניתוחים פרטיים בישראל, הנחות ב"מכבידנט", הנחות בקניית משקפיים ב"מכבי ממבט ראשון", רפואה משלימה, הנחות בקניית אביזרי עזר וכדומה.
  • "מגן זהב"- ביטוח משלים מורחב יותר מהקודם שמעניק סל היריון מורחב, טיפולים בהתפתחות הילד, כיסוי לטיפולים, לניתוחים ולהשתלות בחו"ל, השתתפות בנסיעות אמבולנסים ועוד.

לאומית

"לאומית" מציעה את "לאומית זהב" בה ניתן לבחור מנתחים ובתי חולים פרטיים , אביזרי עזר, הנחות ברפואת שיניים, בדיקות גנטיות, טיפולים בהתפתחות הילד ועוד.

מאוחדת

  • "מאוחדת עדיף"- שירותים רפואיים במקצועיות גבוהה שמשלימים את אלה שניתנים בסל.
  • "מאוחדת שיא"- שירותים נוספים על אלה שמציעה "מאוחדת עדיף" כמו ניתוחים והשתלות בבתי חולים מוכרים וטובים בחו"ל ובישראל, שירותי ביקור רופא, שירותים מורחבים בהיריון, רפואה מונעת ועוד.
  • ביטוח סיעודי "מאוחדת זהב"- שירותים רפואיים מסוגים שונים לחולים סיעודיים בבית ובמוסד.

ראו גם:

זכויות רפואיות לתורמי איברים

משרד עו״ד הראל יטיב

מומחים לנזקי גוף; רשלנות רפואית, תאונות קשות וביטוח לאומי.

072-3940742
עו"ד הראל יטיב כאן בשבילכם! לייעוץ ללא עלות, השאירו לנו את הפרטים שלכם ונסייע לכם בהקדם האפשרי